Zemsta hakerów na Sony.

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

maxxx222

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 23, 2010
286
0
16
Ale się porobiło... Wojna, jaką Sony wypowiedziało hakerom i piratom nie mogła tak po prostu przejść bez echa. Sprawą zainteresowała się niedawno niebezpieczna organizacja Anonymous, zrzeszająca hakerów z całego świata. Cel obrany przez jej członków jest jasny i klarowny, bowiem będą dążyć co rozpętania prawdziwego piekła. Dowodem tego jest odezwa, jaka pojawiła się na ich oficjalnej witrynie, którą, przetłumaczoną na nasz język, znajdziecie w rozwinięciu.

Gratulacje Sony!
Od tego momentu organizacja Anonymous skupia na Was swą niepodzielną uwagę. Wasze działania prawne wymierzone w hakerów z naszych szeregów, GeoHota i Grafa_Chokolo, nie tylko nas zaalarmowały, lecz przede wszystkim, zostały uznane za niewybaczalny czyn.
Wpłynęliście na system sądowniczy, podejmując próbę ocenzurowania informacji dotyczących działania waszego sprzętu. Wasi klienci są przez Was prześladowani tylko z tego powodu, że dzielą się wiedzą jaką posiądą i polujecie na tych, którzy takowej poszukują. Tym sposobem, pogwałciliście prywatność tysięcy. Powodem były informacje, które oni chcieli przekazać światu za darmo. Informacje, które wy ukrywacie, ze względu na Waszą chciwość i chęć posiadania pełnej kontroli nad użytkownikami.
Doświadczycie więc gniewu Anonymous. Zobaczyliście gniazdo szerszeni i postanowiliście włożyć do niego swoje penisy. Dlatego też, doświadczycie konsekwencji swoich uczynków, w stylu Anonymous.
Wiedza jest darmowa.
My jesteśmy Anonymous.
My jesteśmy Legionem.
My nie wybaczamy.
My nie zapominamy.
Spodziewajcie się nas.

Co wy na to??:)

Źródło: ps3site.pl

Jak na razie to nie mozna sie dostac na strony playstation.com Bardzo mozliwe ze jest to ich dzialanie :)
Z kilku źródeł wiem ze nie można tez otworzyć konta na PSN poprzez CFW Rebug. Ktoś kto ma OFW może potwierdzić czy działa PSN??

Ostatnia edycja:

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 16, 2010
22
0
1
Hahaha zobaczymy co będzie się działo :D jestem bardzo ciekaw dalszego przebiegu wydarzeń :D. Ciekawe czy Sony jakąś odpowiedź da na tego typu działania? Hmm myśl o zablokowaniu dostępu do usług playstation network, dla wszystkich użytkowników, straty sięgające milionów. Anonymous dało by rade :D

fafaL251

Użytkownik
Użytkownik
Luty 2, 2011
70
0
6
Blokowanie dostepu do psn dla CFW i dongla to rozumiem ale te naloty na ludzi ktorzy pracowali nad [mozliwosciami] konsoli to juz naprawde przesada i wedlug mnie ograniczenie w pewnym sensie wolnosci

atmpitbull

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 15, 2011
155
0
16
Oj będzie się działo. Sony już pewnie trzęsie portkami. Anonymus to bardzo niebezpieczna organizacja :). Włamali się do pentagonu w kilka godzin, włamali się na stronę papieża w 2 godziny. Każdy kto chciał z nimi walczyć przegrywał. Cieszy mnie to. Trzeba im przesłać jakąś dotację :). Mam nadzieję że to ich sprawka i wyłączyli playstation.com.

TDi

Użytkownik
Użytkownik
Luty 12, 2011
97
0
6
Offizielle PlayStation-Website IS DEAD .oj grubo bedzie,3mam kciuki za "anonimowych" :D
[video=youtube;tcSCUU4Fg9k]http://www.youtube.com/watch?v=tcSCUU4Fg9k&feature=player_embedded[/video]​

UPDATE #1: The website of the law firm representing Sony, Townsend, has also been taken down by an attack.

UPDATE #2: A member of the SonyRecon IRC channel claims to have left the "Chocolate Rain" song on the judge's voicemail.

UPDATE #3: In response to reports that hackers are targeting Sony employees and their families, KaKaRoToKS Tweeted the following...
KaKaRoToKS na swoim tweeterze:

"Właśnie rozmawiałem z facetem z #SonyRecon, zapewnia mnie nie ma żadnych ataków na ludzi ani żadnych planów , SonyRecon zbierania informacjie które są już publicznie dostępne, w nadziei na znalezienie czegoś obciążającego, aby pomóc w w pozwie. Anonimowi są przeciwko przemocy na ludziach/atakuje ludzi. Moje zródło mówi ,że nic niezgodnego z prawem się nie dzieje a serwisy informacyjne donoszą błędne informacje."

Originally Posted by KaKaRoToKS
Just spoke with the guy from #SonyRecon, he assures me there is nothing like that, no attacks on people and no plans to, ONLY *recon*, gathering information that is already publicly available, in the hopes of finding something incriminating to help in the lawsuit. Anonymous is against violence or threatening/attacking people. He says nothing illegal is being done, and news sites are reporting the information wrong.

Jaki będzie kolejny krok "anonimków" ?

Ostatnia edycja:

prezydent

Użytkownik
Użytkownik
Luty 6, 2011
22
0
1
Ale jak ich cała akcja będzie się skupić tylko na blokowaniu strony Sony to ich działanie nie tylko nie przyniesie efektu co jest trochę żałosne.

bartishii

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 25, 2010
70
0
6
TO dopiero próbka ich możliwości ;p , zapewne jak by sie postarali zrobili by obejscie płacenia za gry z psn, wystarczyło by ze sony przez godzine "dawało" by gry za darmo, i straty były by niewyobrażalne, dodatkowo na takiej grze mozna by było grać na OFW, i nie było by problemu z CFW i graniem online

hamerpl

Psmaniak
Użytkownik
Grudzień 8, 2010
129
1
16
Ciekawie się zapowiada, zobaczymy jak będzie dalej, bo padnięcie homepage'a playstation to tak trochę nic nie da dłuższą metę, ale jak by zainteresowali się czymś związanym ż CFW albo jakimś exploitem .......

Poczekamy zobaczymy.

Jechu

Super Moderator
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
860
1
16
Dobry filmik zrobili :D

[video=youtube;tcSCUU4Fg9k]http://www.youtube.com/watch?v=tcSCUU4Fg9k&feature=player_embedded[/video]

blispx

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 31, 2010
107
0
16
TO dopiero próbka ich możliwości ;p , zapewne jak by sie postarali zrobili by obejscie płacenia za gry z psn, wystarczyło by ze sony przez godzine "dawało" by gry za darmo, i straty były by niewyobrażalne, dodatkowo na takiej grze mozna by było grać na OFW, i nie było by problemu z CFW i graniem online
nie wiem czy wiesz ale juz jest obejscie placenia za gry na psn;)

maxxx222

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 23, 2010
286
0
16
Wczorajsze ostrzeżenie hakerów ze zrzeszonej grupy Anonymous, co w tłumaczeniu na język polski znaczy "Anonimowi", odnośnie rozpoczęcia ataków na Sony nie pozostało niestety bez pokrycia w rzeczywistości. Wraz z dniem wczorajszym hakerzy zdjęli bowiem z Sieci witrynę internetową PlayStation.com, a także zaingerowali w działanie PlayStation Network, efektem czego usługa przez kilka godzin była niedostępna i pełna różnego rodzaju krytycznych błędów. Jak dowiadujemy się z opublikowanego w rozwinięciu wpisu materiału wideo, to dopiero początek przykrości, jakie spotkają japońskiego giganta...

Anonymous to zrzeszona grupa programistów oraz hakerów, która nie posiada żadnego realnego przywódcy. Działają niczym firma, która teoretycznie ma za zadanie temperować zapędy monopolistycznych korporacji. W przeciwieństwie jednak do legalnej organizacji, tutaj nie ma prawdziwych członków w postaci osób posiadających czynności prawne, nie ma także nadzorcy, a "kapitałem" zakładu nie są ludzie, a anonimowi użytkownicy Internetu posiadający na tyle wysokie umiejętności hakerskie lub programistyczne, że zostają niejako "wcieleni" do organizacji. Najsmutniejsze jest jednak to, że hakerzy działający niejako w imię wolności i dobra wszystkich legalnych użytkowników konsoli, a także w celu zahamowania monopolistycznych zapędów Sony Computer Entertainment i przywrócenia "zabranych" z czasem opcji pokroju OtherOS (które są obok ataków na przedstawicieli organizacji głównym powodem takiej decyzji), największą krzywdę wyrządzają uczciwej i legalnej społeczności PlayStation, którą guzik interesuje czy ktoś kupuje pirackie gry, używa konsoli wyłącznie jako komputera czy do innych celów.

Witryna PlayStation.com oraz sieciowa usługa PlayStation Network zostały wczoraj odcięte od Sieci na kilka godzin zaraz po tym, jak hakerzy opublikowali informację o zemście na Sony za to, jak koncern "potraktował" ich członków, czyli amerykańskiego hakera o pseudonimie GeoHot oraz jego niemieckiego "kolegi" o ksywce Graf_Chokolo. Przypomnijmy, że z pierwszym Sony aktualnie się sądzi, o czym pisaliśmy już na PS3Site nie raz, drugiemu urządzono z kolei przeszukanie jego niemieckiego mieszkania oraz sprawdzenie wszystkich sprzętów, które mogły przyczynić się do rozprzestrzeniania się w Sieci informacji na temat tego, jak złamać PlayStation 3.

Czy Anonimowi nie działają przypadkiem jak organizacja terrorystyczna? I czy w ogóle jest to organizacja legalna? "Strzał ostrzegawczy", materiały wideo nie ukazujące niczyjej twarzy, zmieniony komputerowym syntezatorem głos "posłańca". Jedno jest pewne: "sukcesy", które grupa Anonymous odniosła na poletku hakowania, z pewnością nie pozostaną przez Sony niezauważone i koncern będzie musiał się nieźle napocić, by stawić czoła zrzeszonym anonimowym hakerom. Lub ostatecznie ustąpić, na co się raczej nie zanosi.
Źródło: ps3site.pl

maxxx222

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 23, 2010
286
0
16
""Wojna pomiędzy hakerami a Sony wkracza w nowy etap. Niejaki randomstask na kanale IRC OpSony, „oddziału” Anonymous odpowiedzialnego za ataki DDoS na strony koncernu i usługę PlayStation Network, poinformował, że w ramach grupy powstała nowa – SonyRecon. Będzie ona specjalizowała się w atakach typu Dox na indywidualnych pracowników firmy. Polegają one na wyciąganiu prywatnych informacji, takich jak stan cywilny, miejsce zamieszkania, numer telefonu, wykształcenie, czy liczba posiadanych dzieci. Jedną z pierwszych ofiar był Robert S. Wiesenthal, wysoko postawiony przedstawiciel Sony, którego historia jego rodziny została ponoć opublikowana w sieci""
Nowinki :)

Lotor234

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 9, 2010
109
0
16
Jedną z pierwszych ofiar był Robert S.
lol prawie jak imie i nazwisko mojego ojca XD ale on z tego co wiem to w sony nie pracuje chociaż kto wie ??? :confused: A nawiązując do tematu to nie wiem co oni się na sony mszczą przecież powinni to przewidzieć że ich działania nie pozostaną bez odpowiedzi ze strony sony . ( Oby tylko hakerzy nie odcieli psn legalnym użytkownikom w zemście na sony .

Ostatnia edycja: