Słuchawki 7.1 bezprewodowe (oprócz Gold Wireless)?

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Czerwiec 18, 2014
17
0
1
Hej,

Jako, że mikrofon w słuchawkach Gold Wireless Headset jest marnej jakości, szukam czegoś innego również bezprewodowego i również 7.1.

Znalazłem Turtle Beach PX5, ale nie mam pewności czy faktycznie 7.1 działa prawidłowo w przypadku PS4?
Może znacie coś, co działa w 100% prawidłowo (dzwięk 7.1, mikrofon nie koniecznie musi być bezprzewodowy - mogę go podłączać pod pada, sterowanie głośnością chata i audo z gry - czego ww. PX5 nie mają).

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Czerwiec 18, 2014
17
0
1
Co do mikrofonu...wolałbym żeby był na patyku, ale ten w PULSE jest już lepszy od tego w Gold Headset.
Możesz opisać jakich regulacji można dokonywać przyciskami na słuchawkach (przede wszystkim czy da się sterować niezależnie głośnością audio z gry i głośnością chat'a).
Jak sprawuje sie system 7.1, jest różnica między stereo?
Czy są jakieś problemy ze słuchawkami, np. tracą połączenie?
Na ile wystarczy bateria, jest wbudowana czy to jakiś, np. paluszek?

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
0
16
naprawykonsol.pl
Akumulator na grę bez wodotrysków - jakieś 6 godzin non stop. Regulacji jest kilka: dźwięk gry> dźwięk z headseta, tzw Bass impact jego intensywność i rodzaj źródła (film, muzyka, wyścigi, strzelanka), przełącznik dźwięk 7,1 stereo. Te 7,1 fajnie słychać jak gra się w strzelanki, słychać przeciwnika wyraźnie z tyłu

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Czerwiec 18, 2014
17
0
1
Czytałem o bass impact, że to podbicie basu na zasadzie wibracji sluchawek.
Mialem kiedys sluchawki z czyms takim i uwazam, ze to super sprawa.
Jak wyglada ta funkcja w Pulse Elite?
Czy sluchawki wibruja, np. jak ktos strzela Ci w plecy czy tylko przy mocnym wybuchu?
Da sie regulowac intensywnosc tego impactu?

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
0
16
naprawykonsol.pl
Impact ustawiasz na dwa sposoby: mocniej>słabiej oraz pod konkretny rodzaj dźwięku: muzyka, film, wyścig strzelanki. Działa to fajnie, przy pierwszym użyciu w BF3 byłem pod wrażeniem. Dodatkowo świetnie są wyprofilowane.

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Czerwiec 18, 2014
17
0
1
Dzięki wielkie, już wiem które słuchawki zamówię - Sony Pulse Elite :)

Ps. Doczytałem, że użytkownicy skarżą się, że słuchawki pękają gdzieś w okolicy tych kółek. Spotkałeś się z tym problemem?
Od kiedy masz swoje słuchawki, często ich używasz?

Ostatnia edycja:

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Czerwiec 18, 2014
17
0
1
Zamówiłem te Sony Pulse Elite - dam znać jak wrażenia :D

Jeśli chodzi o działanie 100-procentowe, to tylko Sony.
100% = dźwięk z gry oraz dźwięk party chat są przesyłane w pełni bezprzewodowo.
Jest cały szereg innych słuchawek, np. firmy Turtle Beach (model PX4 czy PX5), które również działają z PS4, ale aby działał mikrofon należy słuchawki podpiąć do pada...nie działa sterowanie głośnością z poziomu słuchawek - głośność należy zmieniać w ustawieniach konsoli.

reaper1

Użytkownik
Użytkownik
Czerwiec 18, 2014
17
0
1
No i pograłem "chwilę" na nowych słuchawkach.
Faktycznie dźwięk lepszy niż, np. na MS Stereo Headset (do Xbox One), na których do tej pory grałem na PS4.
Bas jest lepszy (nawet bez BassImpact).

Co do samego Bass Impact'a - spodziewałem się, że trochę inaczej będzie to działało (że drgania będą głębokie takie, jakie były przy innych słuchawkach, jakie miałem z podobnymi wibracjami). No nic, jest jak jest - szkoda, że tak mało gier ma swój profil do ściągnięcia do słuchawek.

Co do samych słuchawek - są super wygodne, nie sądziłem, że tak się da - siedzą na łbie ... a jakby ich nie było.
Wygląd też super, wyglądają na solidne (chociaż wciąż po głowie mi chodzi znany problem z pękaniem na srebrnych kółkach).

Dla testu poszedłem do Sony Centre i założyłem GOLD'y ... ucho mi się nie zmieściło w środku (co mnie zaskoczyło, bo nie jestem klapouchym).

Duuuży minus jednak za baterię...idzie w parze z tandetną baterią z pada.

Dźwięk surround - hmmm...w BF4 jakoś różnicy sporej nie ma - może to znów kwestia tego, że do słuchawek należałoby wgrać profil gry (którego nie ma).

Jak na słuchawki za 500zł, to mnie nie powaliły na kolana.

Piotr_85

Użytkownik
Użytkownik
Luty 7, 2015
1
0
1
Mam pytanie w kwestii Pulse Elite. Czy na słuchawkach da się uzyskać dzwięk 5.1 podłączając je do PS2 czy tylko stereo?