[PS 2] Free MCBoot - parę pytań

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

kubaszekr38

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 22, 2014
13
0
1
22
Witam Serdecznie! Szwagier dał mi PS2 wersja Slim, bo sobie kupił XBOX'a i jest taka sprawa, że na nim jest wgrane pirackie oprogramowanie Free MCBoot, bo niby jego szwagier odkupił od jakiegoś gościa tego ps'a i już było. I teraz moje pytanie, czy pójdzie mi na 1000 % gra pobrana z internetu, czy nie? Bo pobieram NFS MW Black Edition z chomikuj, a mam laptopa na którym nagrywarka się zrąbała i muszę iść do siostry, żeby sobie nagrać na płytkę ;p I oto moje pytanie czy pójdzie na 1000 % ? A drugie pytanie, to jak odtwarzać filmy z pendrive na tym oprogramowaniu?? Proszę o pomoc!

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
1
18
naprawykonsol.pl
Jak rozumiem masz kartę pamięci z FMCB? Bo tak się go używa, natomiast wmontowany może być chip np ModBo. Widać to na starcie konsoli, jak jest chip to przed logiem SONY jest napis ModBo Chip. Przy FMCB masz opis FMCB.
Przy tych dwóch przeróbkach różnie też nagrywa się płyty:
- FMCB trzeba patchować obraz iso (!) programem ESR Patcher
- przy modbo nie trzeba robić nic, nagrywasz na płytę Verbatim DVD i już

Co do filmów musisz mieć program SMS na karie

kubaszekr38

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 22, 2014
13
0
1
22
Jak rozumiem masz kartę pamięci z FMCB? Bo tak się go używa, natomiast wmontowany może być chip np ModBo. Widać to na starcie konsoli, jak jest chip to przed logiem SONY jest napis ModBo Chip. Przy FMCB masz opis FMCB.
Przy tych dwóch przeróbkach różnie też nagrywa się płyty:
- FMCB trzeba patchować obraz iso (!) programem ESR Patcher
- przy modbo nie trzeba robić nic, nagrywasz na płytę Verbatim DVD i już
Dokładnie nie wiem, mam zwykłą kartę chyba ~65 MB (coś takiego) bodajże. Jak włączam konsole nie pokazuje mi się żaden napis Sony Tylko takie jakby logo Free MCBoot i zaraz wyskakuje menu tego i nic poza tym. I możesz mi napisać (jak tak), jak nagrywać dokładnie gry (pirackie) na płytę? (krok po kroku ;p)

Co do filmów musisz mieć program SMS na karie
Co do tego to znalazłem program, tylko całkiem nie wiem o co w nim chodzi:

Pomoże ktoś jeszcze? ;)

Sabat

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 24, 2014
6
0
1
Toć to jest SMS (Simple-Media-System)

Jest to program do odtważania multimediów, czyli obrazy muzyka i filmy np z pendriva.

A TERAZ TAK ŁOPATOLOGICZNIE:

jak przy tym programie włożysz płyte z filmami, to ci sie te o formacie AVI wyświetlą itp, aktualnie nie mam konsoli bo sprzedałem kiedyś swojego slimka scph77004 ale wczoraj zamówiłem sobie drugiego ps2, jak bedziecie chcieli to będe mógł zrobić poradniki bo znam tą konsole i FMCB'a na pamięć :)

kubaszekr38

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 22, 2014
13
0
1
22
OK, spx dzięki, tylko, że mi chodzi, że chce oglądać filmy z pendriva a nie z płyty bo to nie ma sensu nagrywać na płytę ;p I co do gier o znalazłem filmik na YT jak grać w gry ściągnięte z neta na pendrive/dysku:

[video=youtube;wQo4FCqfwtw]http://www.youtube.com/watch?v=wQo4FCqfwtw[/video]

Najbardziej się mordowałem z tym Open PS2 Loader, bo pobierałem z chomikuj i na końcu się kapnąłem, że nazwa tego ma być napisana wszystko razem (czyli bez żadnych spacji jak tam były ;p) no i skopiowałem na memorke i jest gicior ;). Właśnie mam dwa dyski 80 GB z zepsutego PC stacjonarnego (bo płyta główna padła i nie mam kasy na nią, a aktualnie siedzę na laptopie siostry ;p). I tak jak na filmiku jest kupuję przejściówkę z dysku twardego na USB i sformatuje na FAT32 tym programem co tam jest. I gitara ! ;D Tylko, że szkoda, że robią już gry na PS 3, a nie 2. Ostatnio zrobili na PS2 FIFE, ale to chyba już ostatni raz następnym razem pewnie będą robić na nowsze konsole tylko gry ;(

PS. Jakie najlepsze gry polecacie które działają na PS2 ??

Ostatnia edycja: