Przeróbka PSP3004 Slim - 6.20 ?

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

tetro

Użytkownik
Użytkownik
Luty 28, 2011
5
0
1
Witam. Otóż postanowiłem kupić PSP. Będzie to moja pierwsza styczność z PSP. Kupuje takowe od kolegi. Wiem tyle, że jest to PSP 3004 slim z softem 6.20 . Czy na dzień dzisiejszy jest możliwość przerobienia takowego PSP? Jestem kompletnym świeżakiem w tej dziedzinie, więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.

rozwalkompa

Użytkownik
Użytkownik
Luty 1, 2011
21
0
1
www.rozwalkompa.cba.pl
Na sofcie 6.20 można zainstalować HENa (poszukaj 6.20 TN HEN-C) - przeróbka tymczasowa, pozwalająca uruchamiać homebrew'y, a potem za pomocą homebrew'a "CFW installer" możesz zainstalować cfw (custom firmware), czyli trwałą przeróbkę.

Na PSP 2000 działa - sprawdzałem, ale nie wiem czy na PSP 3000 również, więc: Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność!

rozwalkompa

Użytkownik
Użytkownik
Luty 1, 2011
21
0
1
www.rozwalkompa.cba.pl
Na przeróbce 6.20 TN-C odpalisz program, który pozwoli Ci grać w gry z karty (ale nie umiem znaleźć).
Ale po wyłączeniu konsoli (wyładowaniu baterii lub przytrzymaniu power switch'a w górze) przeróbka zniknie. Dlatego lepiej wgrać cfw.

replacer

Użytkownik
Użytkownik
Październik 13, 2010
50
1
6
Zanim zaczniesz myśleć o jakimkolwiek CWF (nie mówię tu o TN-C) to dokładnie sprawdź czy twój model konsoli nadaje się do tego. O ile wiem na psp-3004 nie da się zainstalować przeróbki trwałej. Pozostaje ci korzystać z softu TN na 6.20 lub 6.35 PRO. Na dzień dzisiejszy podstawowa różnica to brak wsparcia dla gier psx w 6.20 TN-C, ale to ma się zmienić wraz z wypuszczeniem TN-D. Co do możliwości downgradu softu to generalnie można przyjąć zasadę, że nie da się zejść do niższej wersji niż była zainstalowana fabrycznie w konsoli. W przypadku sporej części 3004 nie ma możliwości zejść do 5.03 czy 5.50 a próby zrobienia tego mogą się skończyć uszkodzeniem konsoli. Na twoim miejscu poszukałbym dokładnych informacji o 6.20 TN-C i 6.35 PRO a następnie w zależności od osobistych preferencji wybrałbym jeden z nich.

tetro

Użytkownik
Użytkownik
Luty 28, 2011
5
0
1
Hm. Czyli mam dwa wyjścia. Gdyż zależy mi na emulowaniu gier z PSX - Breath of Fire <3
Albo czekać na TN-D - wiadomo chociaż czy w najbliższym czasie będzie?
Albo zaktualizować konsolę do 6.35 PRO ? - bo czytałem, że na tym można odpalić emu.

Czyli po przerobieniu będę musiał uważać na :
wyładowanie baterii - w porę podłączać zasilanie, wyciąganie baterii chyba nie jest potrzebne, a przytrzymanie guzika power switch w gorzę ma coś na celu?

replacer

Użytkownik
Użytkownik
Październik 13, 2010
50
1
6
TN-D podobno ma wyjść na dniach. Jak nie chcesz czekać to możesz zainstalować 6.35 PRO, zresztą z 6.35 PRO chyba da się zejść do 6.20 w razie potrzeby więc możesz spróbować. Co do drugiego pytania to nie wiem jak dokładnie jest na 6.35 ale na 6.20 TN-C jak wyłączysz konsolę lub wyjmiesz baterię to wystarczy kliknąć jedną pozycję w xbm i przeróbka znowu jest aktywna. W gruncie rzeczy jest to tak mało upierdliwe, że funkcjonalnie działa niemal jak przeróbka trwała.

tetro

Użytkownik
Użytkownik
Luty 28, 2011
5
0
1
Tylko brak możliwości emulowania gier z PSX mnie zniechęca do 6.20 TN-C. Praktycznie głownie kupiłem PSP dla breath of fire, reszta gier to 'dodatki' . Na allegro widziałem już jakieś softy 6.35 PRO-A4 (4,99zł poradnik allegro) oraz 6.35 PRO-B (29,99 przeróbka allegro)
hmm.. w sumie wstrzymam się do weekendu. W poniedziałek jak nie będzie TN-D to pomyślę nad kupnem poradnika i wgrania 6.35 PRO-A4

replacer

Użytkownik
Użytkownik
Październik 13, 2010
50
1
6
Poradników na allegro nie kupuj bo to strata kasy, wszystko co tam sprzedają dostępne jest za darmo na różnych forach poświęconych psp. Przeróbka jest prosta do zrobienia nawet dla ludzi, którzy nie mają wielkiego pojęcia o tym.