Pomoc w zidentyfikowaniu rodzaju przeróbki (czy nawet o jej istnieniu)

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Luty 13, 2015
4
0
1
Witam, jestem tu nowy, dostarłem tu z XboxForum, ponieważ potrzebuję pomocy. Kolega znalazł swoje stare PS2 wersja SCPH-90002 i twierdzi, że jest przerobione. Twierdzi, że po odpaleniu kosnoli pojawiał się czerwony ekran. Podpinam ją u siebie, odpala się jak tradycyjna konsola, Sony Computer Entertaiment i wszystko. Powiadomiłem o tym kolegę, na co stwierdził, że czerwony ekran pojawiał się dopiero po odpaleniu pirackiej kopii gry, kopii zapasowej. Podobno konsolę przerobił mu znajomy informatyk a gry nagrywał tata. No więc próbowałem znaleźć cokolwiek o tym w internecie, ale ponieważ kolega nie mówił o Swap Magic to zdziwiłem się, bo chyba gdyby konsola była przerobiona chipem to byłoby to w jakiś sposób widać. Niestety nie mam przy sobie "kopii zapasowej" żadnej gry, więc nie sprawdzę, czy kolega mówi prawdę. Z góry dzięki za pomoc i jesśli gadam bzdury to proszę o wyjaśnienie, gdyż w temacie PlayStation jestem kompletnie zielony. Pozdrawiam.

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
0
16
naprawykonsol.pl
Chip - na starcie konsoli to widać gdyż jest ekran startowy (choć można wyłączyć)
Ekran fioletowy pojawia się na starcie gry najczęściej przy przeróbce typu FMCB czyli wgranej na karcie pamięci.

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Luty 13, 2015
4
0
1
Z tego co widzę mam kartę no-name 64 MB, czyli z tego co tu przeczytałem nie najlepsza karta do FMCB, no ale ok. Czy w mojej sytuacji, czyli sama konsola, brak jakiekolwiek gry, jest możliwe sprawdzenie czy faktycznie na karcie jest FMCB?

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
0
16
naprawykonsol.pl
Po włożeniu karty do plejaka i jego uruchomieniu powinien wyświetlić się ekran startowy FreeMcBoot, jeżeli nie znaczy że na karcie nie ma przeróbki. Chip można fizycznie sprawdzić rozkręcając konsolę :)

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Luty 13, 2015
4
0
1
FMCB odpada, bo konsola odpala jak nieprzerobiona. Kolega mówi, że tak zawsze było. Jestem w kropce bo nawet nie wiem jak nagrać płyty z grami, bo nie wiem co to za przeróbka. Jest jakaś opcja zdiagnozowania chipa bez rozkręcania konsoli?

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
0
16
naprawykonsol.pl
Do chipa nagrywało się płytki normalnie bez patchowania - możesz tak spróbować: Alcohol 120%, Playstation 2 - system nagrywania, 4x - prędkość i zobaczysz. Ważne aby obraz nie był patchowany wcześniej - najczęściej jest to opisane przy nazwie obrazu. Ostatecznie sam możesz go stworzyć za pomocą Alcohola.
Druga sprawa - można próbować odpalić menu chipa (modbo 760- trójkąt+kółko i trzymając oba nacisnąć reset)

PokerFacowaty

Użytkownik
Użytkownik
Luty 13, 2015
4
0
1
Mam obraz NFS MW i nagrałem go, ale wcześniej spatchowałem (teraz nie wiem po co) i nagrałem, efektem był tylko czarny ekran, spróbuję teraz nagrać bez patchowania, akurat mam ostatniego Verbatima ;)

EDIT: Nagrałem z prędkością 4x, odpaliłem, ekran czerwony i na nim "Please insert a Playstation or PlayStation 2 format disc." Kolega mówi, że jemu się taki czerwony ekran pokazywał i uważa, że idę w dobrą stronę, ale coś nie działa. Z góry dzięki za dalszą pomoc :)

Edit #2: teraz pomyślałem, że nie dałem profilu dla PS2 w Alcoholu, mogło to być powodem tego błędu?

Ostatnia edycja:

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
0
16
naprawykonsol.pl
Raczej konsolka nie ma przeróbki, lub przeróbka jest uszkodzona.
W serii 9xxxx najlepiej sprawdzały się modbo 760 tylko one tam działały teraz jest modbo 4.0.
Jedynie rozkręcić konsolę i zerknąć czy jest chip, ale sądząc z opisów to tam nie ma nic lub nie pracuje.
Jak pisałem wcześnie - modbo powinno się zgłaszać ekranem startowym przed ekranem sony.