OSTRZEŻENIE - CFW 3.56 by Dustinpl47

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

pushaty

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 10, 2011
292
1
16
sredniowiecze.zdrowo.info.pl
To jest ostrzeżenie dla wszystkich, którzy natknęli się gdziekolwiek na rzekomo custom'owy FW 3.56 przygotowany przez pseudo-hakera o nicku @Dustinpl47.

<down>

:right: Na obecną chwilę NIE MA ŻADNEGO CFW 3.56! :left:
:right: Nie próbujcie pobierać, ani instalować tego niby-CFW! :left:
:right: Póki co, cieszcie się tym, co macie (OFW 3.41 / CFW 3.55) i czekajcie na informacje :left:

Jeżeli nie ustosunkujecie się do moich zaleceń, skończycie z OFW 3.56 bez możliwości downgrade'u (na obecną chwilę)!
Uwierzcie, jeżeli coś ruszy się w kierunku "złamania" OFW 3.56 dowiecie się o tym zarówno na naszym Forum jak i na pierwszych stronach wszystkich szanujących się portali traktujących o PS.

Więcej do poczytania tutaj:

Confirmed: Dustinpl47 3.56 CFW Is FAKE - PSX-SCENE: The oldest and most trusted Playstation Scene Community

Ostatnia edycja:

zaba1241

Psmaniak
Użytkownik
Luty 23, 2011
26
0
1
I niech już nigdy nowego CFW nie będzie, tu się sprawdza przysłowie z małą zamianą "nie sztuka kupić drogą/dobrą konsolę, sztuka ją utrzymać". Wole jedną grę na miesiąc kupić i wyruchać ją ze wszystkich stron kolekcjonując trofea i wtedy kupować następną. Pamiętam jak miałem Xboxa Arcade przerobionego i gier z 50 pościąganych i powypalanych to co chwilę zmieniałem grę doprowadzając do tego ,że nie potrafiłem żadnej ukończyć choćby raz. Tym bardziej mam PS3 aby darmo grać przez neta bez żadnych modyfikacji mając świadomość ,że nie ryzykuję w ani trochę ,że pech padnie na mnie i dostanę flagę a bez grania przez neta konsola dla mnie jest bezużyteczna. Już samo posiadanie małej kolekcji na półce gier oryginalnych daje powód do zadowolenia. I tłumaczenie ,że nie stać kogoś na grę za 200 zł jest durne bo istnieje wiele wspaniałych wartych uwagi gier dostępnych np. na allegro po 40-50 zł albo zawsze można się powymieniać grami czy poskładać się z kimś na grę i jakąś ustalić warunki co do grania. Wystarczy odmówić sobie jedną imprezę w zamian mając frajdę na trochę czasu. No ale to Polska której mieszkańcy się oburzają ,że mamy opinię złodziei w innych krajach gdzie sami na taką opinię zapracowaliśmy. Pewnie zaraz poleci fala hejtingu na ten post ale wierzę ,że są ludzie którzy potrafią jednak choć w niektórych rzeczach być uczciwym mając podobne podejście.

Ostatnia edycja:

darek_plxxx

Użytkownik
Użytkownik
Marzec 5, 2011
1
0
1
I niech już nigdy nowego CFW nie będzie, tu się sprawdza przysłowie z małą zamianą "nie sztuka kupić drogą/dobrą konsolę, sztuka ją utrzymać". Wole jedną grę na miesiąc kupić i wyruchać ją ze wszystkich stron kolekcjonując trofea i wtedy kupować następną. Pamiętam jak miałem Xboxa Arcade przerobionego i gier z 50 pościąganych i powypalanych to co chwilę zmieniałem grę doprowadzając do tego ,że nie potrafiłem żadnej ukończyć choćby raz. Tym bardziej mam PS3 aby darmo grać przez neta bez żadnych modyfikacji mając świadomość ,że nie ryzykuję w ani trochę ,że pech padnie na mnie i dostanę flagę a bez grania przez neta konsola dla mnie jest bezużyteczna. Już samo posiadanie małej kolekcji na półce gier oryginalnych daje powód do zadowolenia. I tłumaczenie ,że nie stać kogoś na grę za 200 zł jest durne bo istnieje wiele wspaniałych wartych uwagi gier dostępnych np. na allegro po 40-50 zł albo zawsze można się powymieniać grami czy poskładać się z kimś na grę i jakąś ustalić warunki co do grania. Wystarczy odmówić sobie jedną imprezę w zamian mając frajdę na trochę czasu. No ale to Polska której mieszkańcy się oburzają ,że mamy opinię złodziei w innych krajach gdzie sami na taką opinię zapracowaliśmy. Pewnie zaraz poleci fala hejtingu na ten post ale wierzę ,że są ludzie którzy potrafią jednak choć w niektórych rzeczach być uczciwym mając podobne podejście.
co do gier uzywanych to sie niedlugo skonczy sony juz sie zalio....

TheDarkOnePL

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Super Moderator
Użytkownik
Marzec 5, 2018
3084
0
36
31
Pamiętajcie Tylko pirat będzie bronił pirata jak złamia JB i cfw będzie świety spokój

movimento

Użytkownik
Użytkownik
Kwiecień 12, 2011
13
0
1

Jaka fala krytyki?? Sam piszesz, że miałeś 50 pirackich gier na Xboxa i jakoś wtedy nie myślałeś o tym, że jesteś piratem, złodziejem i łamiesz prawo, a teraz nagle nastąpił u Ciebie zwrot o 360 stopni i krytykujesz. Trzeba mieć odrobinę dystansu i skupić się przede wszystkim na sobie. Nie ma się co użalać na Sony, Microsoftem i Wielkim N, bo jakby się im nie opłacało, to już dawno zwinęli by interes. Problem jest taki, że im nie zależy na tym, żeby dużo ludzi kupowało gry. Podejrzewam, że polityka jest podobna do tej w mojej firmie - lepiej jest sprzedać mniej, a drożej, niż więcej, a za mniejszą cenę. A jeśli drożej uda się sprzedać więcej, to wtedy mówi się o sukcesie. I stąd właśnie bierze się cały ten szum wokół potęgi PS3, niesamowitej grafiki w Crysisie 2 itp., bo jakoś trzeba przecież udokumentować jakby nie patrzeć sporo za wysoką cenę swojego produktu.
Odnośnie powodów do zadowolenia, to jeden z mój kolegów kupił kiedyś oryginalnego Pro Streeta w wersji na PS2 za 109 zł i do tej pory się z Niego ludzie nabijają, że tak się dał oszukać :p Bo prawda jest taka, że niektóre gry nawet ściągać szkoda, a co dopiero kupić.
W kwestii opinii Polaków za granicą, to w ogóle się z Tobą nie zgodzę. Który z CFW-ów został stworzony przez Polaków?? Nie sądzę, żeby Polacy byli w czołówce świata jeśli chodzi o piractwo. Mało tego - w porównaniu do innych krajów, gdzie gry w porównaniu do zarobków są relatywnie tanie, my mamy przynajmniej jakieś uzasadnienie, ale jak mają się wytłumaczyć np. Włosi czy Hiszpanie, którzy z tego co wiem piracą dużo bardziej niż Polacy?? Wielu Polaków nie stać nawet żeby kupić konsolę za gotówkę, tylko kupują na raty, a co dopiero mówić o oryginalnych grach?? :)
Jeśli nowe gry w Anglii kosztują 5 czy 6 funtów (co dla nas jest mało, a co dopiero dla Anglików), a u nas nie schodzą poniżej 100 zł, to co tu się dziwić, że ludzie są na ten stan rzeczy wk.....??? Ja wiem po sobie, że od kiedy zaczęły pojawiać się pełne wersje gier na PC dołączane do gazet (np. CD Action), to zacząłem je kupować i nie chciało mi się ich ściągać, ale jeśli mam, mówiąc kolokwialnie, wyrzucić w błoto ponad 200zł za nową Fifę, tudzież NFSa (który czasami jest gorszy niż poprzedni), to już wolę ściągnąć.
W jednym się z Tobą w 100% zgodzę - kupowanie gier na Allegro jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem i ja, pomimo że mam przerobioną konsolę, kupuję czasami dobre gry w rozsądnej cenie, właśnie dla satysfakcji, o której piszesz. Ale jeśli Sony wyeliminuje w jakiś sposób to rozwiązanie, to już nie będzie alternatywy.

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
Odnośnie powodów do zadowolenia, to jeden z mój kolegów kupił kiedyś oryginalnego Pro Streeta w wersji na PS2 za 109 zł i do tej pory się z Niego ludzie nabijają, że tak się dał oszukać :p Bo prawda jest taka, że niektóre gry nawet ściągać szkoda, a co dopiero kupić.
Czy ja wiem czy to takie śmieszne, że kupił oryginalną grę na ps2?
Ja sam kupiłem dwa tygodnie temu Ar Tonelico 1 i Ar Tonelico 2 na PS3, oryginalne, za prawie 120 zł każda. Kupiłem też za prawie 200 zł Ar Tonelico 3, a przedwczoraj przyszedł mi z angli Visual Book z Ar Tonelico 3 (kupiony za prawie 17 funtów). I ludzie mają się ze mnie śmiać?
Ba, zazdroszą mi nawet ;p
dla mnie seria AT jest genialna, posiada fenomenalną muzykę - pomimo, ze posiadam piraty tych gier zdecydowalem się na zakup.
Ludzie, którzy nie slyszali nawet o tej serii, pewnie mogą to uznać za marnotrastwo pieniędzy - ale dla mnie są to gry które będą mieć specjalne miejsce na mojej półce przez lata.

nowe gry w angli nie kosztują 5 - 6 funtów, kto ci tak naopowiadał ;p

movimento

Użytkownik
Użytkownik
Kwiecień 12, 2011
13
0
1
Nie jest śmieszny sam fakt, że kupił oryginalną grę na ps2, ale fakt, że ta gra to kompletny shit, a szczególnie wersja na ps2. Być może wersja na ps3 broni się przynajmniej grafiką, ale na ps2 oprócz tego, że sama grafika jest mało ciekawa, to jeszcze nie działa zbyt szybko. Ale ta gra to był tylko przykład, bo takich przypadków jest wiele na każdą platformę - na ps3 może to być np. Soldier of Fortune Payback. Ktoś kupi taką grę nie sprawdzając wcześniej recenzji, a później okazuje się, że nie ma ochoty na niej grać i pieniądze są wyrzucone w błoto. A jeśli wyhaczyłeś bardzo dobry tytuł w przystępnej cenie, to zrobiłeś po prostu dobry interes :p

Podejrzewałem, że ktoś zwróci uwagę na cenę, jaką podałem. Zaskoczę Cię, bo mój kolega wrócił niedawno z Anglii z grą kupioną właśnie w tej cenie :p Przesadziłem może trochę w tym sensie, że nie każda tyle kosztuje, bo nowości można kupić w cenie od 15 - 40 funtów (w zależności od tytułu), a starsze tytuły można znaleźć właśnie od 5 funtów. Nie mniej jednak porównując minimalną stawkę w Anglii do tej w Polsce, różnica jest drastyczna.

zaba1241

Psmaniak
Użytkownik
Luty 23, 2011
26
0
1
Chodzi o to ,że Polacy korzystają kiedy jest tylko możliwość to z niej korzystają nawet gdy jest nielegalna, czytanie ze zrozumieniem się kłania...

movimento

Użytkownik
Użytkownik
Kwiecień 12, 2011
13
0
1
Że niby ja nie zrozumiałem? :) Dokładnie zrozumiałem i wiem co piszę. Polacy wcale nie są uważani za granicą za złodziei i poza tym nie potwierdza tego żaden ranking, ani badania.
Jeśli jest możliwość to dlaczego mają nie korzystać?? Kto chce to korzysta i naraża się na konsekwencje łamania prawa, uszkodzenia konsoli, bana i inne problemy, a kto nie chce, to instaluje OFW i po sprawie. Dziwne dla mnie jest to, że niektórzy z tych, co zaktualizowali konsolę i zablokowali sobie możliwość instalacji CFW z zadrością teraz patrzą na "piratów" i przy każdej okazji wyrzucają to z siebie. Albo szkoda jest im, że oni płacą po za gry, a ktoś po prostu ściąga i gra. Niedługo dojdzie do tego, że będą uprzejmie donosić :p
Ściąganie filmów i muzyki jest ok - to nie jest piractwo, ściąganie gier na PC - to nie jest piractwo, ale ściąganie gier na ps3 jest - niezła hipokryzja :p

roddy87

Psmaniak
Użytkownik
Maj 3, 2011
17
0
1
Popieram a nawet dodam coś od siebie że tutaj co 2 osoba ma lewego Windowsa nie liczę tych matołków co zakupiły system razem z Komputerem / Laptopem jak niby gratis i są teraz oryginalni ;D ludzie Ktoś chce używa OFW kupi gry i tak sie nie cieszy z PSN ;d Ktoś kto chce wrzuca CFW leci na piratach i po ptokach ale jedna jest prawda nawet ci źli Piraci też kupują oryginały :) sam tak robię więc może już dacie spokój z tym spamowanie bo robicie tylko burdel na forum :) a Moderatora proszę o skasowanie postów i zablokowanie wątku niech to przypnie i tyle :)

PS. od siebie tak ci co tak bronią OFW po co się tu logujecie dane dla SONY spisujecie hehehe ;d

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
Popieram a nawet dodam coś od siebie że tutaj co 2 osoba ma lewego Windowsa nie liczę tych matołków co zakupiły system razem z Komputerem / Laptopem jak niby gratis i są teraz oryginalni ;D
studenci mają fajnie (np. ja :D), bo mogą mieć windowsy za darmo w ramach programu MSDN AA :)

Chodzi o to ,że Polacy korzystają kiedy jest tylko możliwość to z niej korzystają nawet gdy jest nielegalna, czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Problemem jest też polska mentalność.
U nas w polsce, jak ktoś oszuka (zrobi w konia) urząd skarbowy, to jest widziany przez ludzi jako bohatera :p
Nawet w różnych gazatach często są poradniki jak wykorzystywać pewne luki prawne etc

Że niby ja nie zrozumiałem? :) Dokładnie zrozumiałem i wiem co piszę. Polacy wcale nie są uważani za granicą za złodziei i poza tym nie potwierdza tego żaden ranking, ani badania.
Niestety taki jest stereotyp polaka. Do tego jeszcze mają nas za pijaków :)

Jeśli jest możliwość to dlaczego mają nie korzystać??
To już kwestia moralności. Jak znajdziesz portfel na ulicy, to go zaniesiesz na policję, czy zabierzesz zawartość i wyrzucisz resztę? Czy może odeślesz właścicielowi (jak będzie w środku jakiś dokument z adresem) oraz będziesz żądać 10% znaleźnego?

Niedługo dojdzie do tego, że będą uprzejmie donosić :p
A jak myślisz, dlaczego ludzie, którzy kradną prąd wpadają? Dzięki "uprzejmości" sąsiadów :)

Ściąganie filmów i muzyki jest ok - to nie jest piractwo
W świetle polskiego prawa nie jest. Dozwolony użytek własny. Ale jak już udostepniasz, to jest to przestępstwo (np pobierając przez torrenta automatycznie udostępniasz)

ściąganie gier na PC - to nie jest piractwo, ale ściąganie gier na ps3 jest - niezła hipokryzja :p
To jest piractwo i jest karalne. Ale policja bardziej się zajmuje sprawami pedofilli w internecie, sprzedaży pirackich wersji oprogramowania, oraz udostępnianiem.

a Moderatora proszę o skasowanie postów i zablokowanie wątku niech to przypnie i tyle :)
Nie wiem czy twoja krucjata coś da - może lepiej by było przenieść do innego działu i zostawić do dyskusji.

Troszkę robimy offtopa, ale jak widać nikomu to nie przeszkadza :D