mod chip Opinia

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

Senior Member

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
34
0
6
Mod chip jest to skuteczna ale droga wersje przeróbki konsoli ps2. Łamie wszelkie blokady. Nie wymaga patchowania obrazu gry. Polecam modbo to najlepszy chip.

Zalety:
-nie trzeba patchować obrazu
Wady:
-koszt instalacji
-możliwość uszkodzenia konsoli
-bardzo inwazyjne lutowanie rozkręcanie
-utrata gwarancji
-ryzyko późniejszej awarii

akira5

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 14, 2010
4
0
1
Mod chip jest to skuteczna ale droga wersje przeróbki konsoli ps2. Łamie wszelkie blokady. Nie wymaga patchowania obrazu gry. Polecam modbo to najlepszy chip.

Zalety:
-nie trzeba patchować obrazu
Wady:
-koszt instalacji
-możliwość uszkodzenia konsoli
-bardzo inwazyjne lutowanie rozkręcanie
-utrata gwarancji
-ryzyko późniejszej awarii
zauważyłem chłopie, że jesteś fanbojem FMCB i dyskryminujesz mod chip. Obecnie mało kto się skusi na kupno ps2 bo w sprzedaży od dawna są konsole nowszej generacji. Większości posiadaczom ps2 już dawno skończyła się gwarancja wiec dodanie do wad, że utracimy gwarancje jest nie na miejscu. Wiadomo, że jak kto się nie zna na elektronice to niech lepiej sam nie lutuje chipa, są od tego specjaliści (allegro, serwis w twoim mieście). Drogie? phi! Chyba z choinki spadłeś. Na allegro znajdziesz mnóstwo tanich przeróbek poprzez chip. jedli ktos chce naprawdę zaoszczędzić to niech kupi sam chip, poszuka schemat do płyty głównej własnej konsoli i podeśle ja jakiemuś znajomemu elektronikowi. FMCB jest popularny bo jego instalacja jest banalnie prosta i wymaga już przerobionej konsoli. Dlatego posiadacze konsol z czipem, który obeznali temat instalacji FMCB oferują na allegro przeróbki karty pamięci FMCB.

mantesinf

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 29, 2013
5
0
1
Witam.
Mam konsolkę 90004 8D z chipem Modbo760 i działa jak należy^^ ale opiszę dokładniej +/- :

Plusy:
+Nie musimy patchować obrazów aby grać na wypalonej kopii gry
+Brak zabawy jak np w SwapMagic
+Wkładasz płytę, włączasz konsolę i GRASZ

Minusy:
-Cena (20PLN w zwyż; ja kupiłem za 25PLN z przesyłką Modbo760)
-Gdy przerabia ją amator z amatorskim sprzętem w warunkach domowych jest wysokie ryzyko uszkodzenia konsoli
-Bardzo ciężko lutować (trzeba mieć obeznanie z lutownicą, wprawę, dobre oko i sprzęt do lutownia)
-Utrata gwarancji

Podsumowując:
Jeśli jesteś amatorem, nigdy nie miałeś lutownicy w ręku, nie umiesz odczytywać dokładnie schematów lutowania, nie masz sprzętu do w miarę profesjonalnego lutowania.....
TO NIE PRZERABIAJ KONSOLI MODCHIPEM!!!
Lepiej już oddaj konsolę do serwisu zajmującego się przeróbką i zapłać daną cenę do przeróbki, jak masz uszkodzić PS2.

PS: Ja sam przerabiałem swoją konsolę, ale mam dużą wprawę i obeznanie z lutownicą. Lutownicę mam z grotem stożkowym i taką najbardziej polecam.

Jeśli macie jakieś pytania proszę pisać w odpowiedzi (ostatecznie PW).

Pozdrawiam,
Mantesinf.

JaDCorbeN

Moderator
Użytkownik
Marzec 27, 2011
742
1
18
naprawykonsol.pl
Nie wiem czy kwota 20 zł to taka drożyzna, karta z wgranym FMCB może kosztować nawet 40 zł.
Jedynym minusem powtarzam JEDYNYM jest konieczność lutowania lub oddania do serwisu gdzie takie wlutowanie chipa też nie jest kosmicznie drogie (30 - 50 zł).
FMCB również ma swoje wady szczególnie jeżeli chodzi o marnej jakości karty na których jest wgrywany, nieumiejętną obsługę oraz konieczność patchowania gier.