łączenie plików po podziale open split'em

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

tbone001

Użytkownik
Użytkownik
Maj 28, 2011
2
0
1
Witam
Jak wiadomo, grę zawierającą duże pliki można przenieść na dysk wewnętrzny konsoli przy pomocy dysku zewnętrznego (pomijając FTP) po uprzednim podzieleniu dużych plików np. Open Split'em. Open Manager łączy potem cząstkowe pliki w jeden duży.
Jednak co w sytuacji, kiedy trzeba "ręcznie" przekopiować te pliki na dysk wewnętrzny file manager'em (bo nasz dysk zewnętrzny jest za mały, żeby ogarnąć całą grę na raz)?
Nigdzie nie znalazłem opcji łączenia plików.
Chyba, że można jakoś odpalić Open Split'a na ps3...

Poproszę o poradę.

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
nie ma sposobu, aby mając na dysku ps3 podzielony pliki gry połączyć je.
podzielone pliki są łączone tylko podczas kopiowania gry z dysku zewnętrznego na dysk ps3 przez backup managera.
Ewentualnie podzielone pliki można też na komputerze połączyć.

Warto nadmienić, że Iris Manager i Multiman obsługują odpalanie gier z dysku zewnętznego z podzielonymi plikami (mm potrzebuje do tego jeszcze BDEMU2), jednak to działa na takiej zasadzie, że podzielony plik jest kopiowany na dysk ps3 (i złączany).

Jak gra ma duże pliki (powyżej 4GB) i ten plik jest większy niż twój pendrive, no to zostaje ftp albo pozyczyenie od kogoś większogo pendrive/dysku zewn.

Jak ten plik powyżej 4GB ma mniej niż twój pendrive (czyli podzielony plik się na nim zmieści, dla przykładu gra zajmuje łącznie 12GB, posiada jednej duży plik który zjamuje 6GB, a ty masz pendrive 8GB), to wtedy możesz zrobić coś takiego:
-podzielić grę open split'em albo innym do dzielenia
-na pendrive zgrać (zachowując strukturę folderów) ten podzielony plik 6ciogigowy, oraz plik eboot.bin (również zachowując strukturę folderów), i skopiować grę przez mm czy innego managera na dysk (aby przy kopiowaniu ten podzielony plik został polączony, eboot jest potrzebny, żeby backup manager pokazał ci tą grę na liście gier)
-oczywiście gra nie będzie wtedy jeszcze działać, bo na dysku ps3 będzie tylko eboot.bin oraz ten 6ciogigowy plik, ale będzie on połączony
-resztę plików gry kopiujesz przez file managera do odpowiednich katalogów gry na dysku ps3,

Dyski zewnętrzne są tanie, pendrivy też są tanie, a kable sieciowe są jeszcze tańsze :p Więc jak dla mnie taka zabawa nie jest zbytnio uzasadniona

tbone001

Użytkownik
Użytkownik
Maj 28, 2011
2
0
1
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mam większy dysk, ale obecnie go pożyczyłem i nie bardzo chcę kupować drugi. A mógłbyś polecić jakiś tutorial, jak od początku do końca przygotować komp i ps3, aby przerzucać pliki przez FTP? Przerzucanie dyskiem jest trochę czasochłonne. Na PC jest Windows 7.