Jak podłączyć PS3 do monitora bez HDMI?

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

Exe222

Użytkownik
Użytkownik
Październik 20, 2010
17
0
1
Witam serdecznie.
W tym poradniku dowiesz się jak Podłączyć PS3 do monitora bez HDMI:D
Potrzebne będą:
-Kabel HDMI(Przykład:http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-1m-gold-1-3b-filtry-full-hd-i1269440258.html)
-Przelotka HDMI-DVI(Przykład:http://allegro.pl/adapter-hdmi-dvi-przejsciowka-full-hd-hd-ready-i1287906020.html
-Adapter RCA(Przykład:http://allegro.pl/adapter-rca-chinch-minijack-zenski-konsolex-i1276348822.html)
Alternatywą może być kabel HDMI-DVI(jesli się zdecydujesz na zakup takowego to dokupujesz tylko Adapter RCA)
Jak Podłączyć to teraz Do PS3?
1.Hdmi podłączasz do PS3 a do drugiej części kabla wkładasz przelotke HDMI-DVI i podłączasz do monitora
2.podłączasz kabel chinch do PS3 i robisz coś takiego białe i czerwone wkładasz do Adaptera RCA i podłączasz Głośniki
3.Ciesz się najwyższą jakością obrazu na monitorach NIE-HD:D
Do moderatorów:nie było działu poradniki w sprzęcie więc dałem tutaj(jesli będzie taki dział to proszę przenieść):D
Przydało się?kliknij dziękuje to nic nie kosztuje
P.S w wolnym czasie dodam screeny

Jechu

Super Moderator
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
860
1
16
Nie wiem po co to tak zamotałeś, skoro wystarczy kabel hdmi-dvi, a do dźwięku karta na usb.
Monitor łączymy kablem, a kartę wpinamy w port usb, pod nią słuchawki i mikrofon, no i mamy headset i dźwięki z gry :)

cast

Użytkownik
Użytkownik
Październik 25, 2010
3
0
1
Hmm. A ja mam pytanie, bo posiadam monitor HP w2007v i nie wiem jak podłączyc pod niego PS3. W monitorze jest tylko wejscie VGA... Da rade podłączyc do tego HDMI? Jestem w tym zielony więc proszę o wyrozumiałość.

Jechu

Super Moderator
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
860
1
16
"Nalezy jednak pamietac ze HDMI podaje sygnal cyfrowy a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urzadzeniach podlaczenie bezposrednie bedzie mozliwe, jesli kabel przy bezposrednim podlaczeniu nie bedzie dzialal nalezy zaopatrzyc sie w specjalny modul zmieniajacy sygnal cyfrowy na analogowy."
Taki kabel będzie działać z kartą graficzną pc, ale czy ps3 daje sygnał analogowy przez port HDMI to nie spodziewałbym się :)
Możesz sam sprawdzić, koszt niewielki a zawsze możesz go zwrócić w przeciągu 10 dni.

Mate08

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 14, 2010
6
0
1
Witam
Wczoraj stałem się posiadaczem konsoli Play Station 3 i chcę ją podłączyć do monitora ale mam mały problem. Monitor to samsung 2233BW i ma on wejście D-SUB i DVI mój problem polega na tym że pod D-SUB podpięty jest XBOX 360 a pod DVI komputer. PS3 chce podłączyć przez HDMI>DVI czyli przejściówka. Wiecie jak podłączyć i PS3 i kompa do jednego wejścia??? Konsola to wersja 60GB

Ostatnia edycja:

Nawakee

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 14, 2010
29
0
1
Mam podobny monitor i miałem podobny problem. X360 mam podłączonego do DSUB a PS3 kablem hdmi do Switcha HDMI (cena około 40zł na allegro) i tak samo komputer (HDMI do switcha jeśli nie masz go w grafie może być DVI HDMI lub DSUB HDMI ) a z monitora idzie kabel DVI-HDMI do switch jako odbiór sygnału. A dźwięk z PS3 możesz podpiąć zwykły kabel AV i w menu u konsoli ustawić audio na ten kabel, chincze z audio podpinasz do przejściówki żeńsko-męska (chinch wejście-jack 3,5 wyjście) lub żeńsko żeńska (chinch wejście-jack wejście 3,5).

malcolmus

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 19, 2010
3
0
1
A czy podpięcie tej karty pod port usb w konsoli ps3 wystarczy aby wydała czysty dźwięk, jestem zielony w takich sprawach także proszę o pomoc z góry dzięki i pozdrawiam. Aha i proszę o jaknajszybszą odpowiedź.

thenat17

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 22, 2010
217
0
16
www.ps3-hack.com.pl
Nie wiem po co to tak zamotałeś, skoro wystarczy kabel hdmi-dvi, a do dźwięku karta na usb.
Monitor łączymy kablem, a kartę wpinamy w port usb, pod nią słuchawki i mikrofon, no i mamy headset i dźwięki z gry :)

kabel DVI-I z HDMI 1.3 niestety nie działa np. umnie z monitorem 5 letni LCD Gateway 17" , mam czarny obraz . ten sposob nie działa u każdego.

malcolmus

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 19, 2010
3
0
1
Mam pytanie czy można podłączyć PS3 slim do monitora ASUS VH232T tylko jest problem bo on ma wenętrzne głośniki audio in proszę pomóżcie bo ja jestem zielony z góry dźięki!;p

rozman

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 24, 2010
4
0
1

Zrobiłem właśnie tak tyle, że kabel mam z przejściówką jest wszystko ok z obrazem piękny HD, ale za cholera nie wiem jak zrobić dźwięk. Włożyłem tą kartę do USB podpiąłem pod nią słuchawki i mikrofon, świeci się lampka ale dźwięku nie ma :( Coś w ustawieniach ustawić ? Jak resetuje ustawienie konsolki to się mnie pyta czy przekierować obraz i dźwięk jak klikam tak to mam obraz HD, no i brak dźwięku klikam nie to nie mam ani obrazu ani dźwięku :(

MiŚ

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 23, 2010
60
0
6
kabel DVI-I z HDMI 1.3 niestety nie działa np. umnie z monitorem 5 letni LCD Gateway 17" , mam czarny obraz . ten sposob nie działa u każdego.

Monitor nie wspiera HDCP, rozwiązaniem może być konwenter, który nierzadko bywa w cenie nowego monitora z niższej półki. Miałem dokładnie taki sam problem ze swoim starym monitorem lg flatron l1919s.

rozman

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 24, 2010
4
0
1
Zrobiłem właśnie tak tyle, że kabel mam z przejściówką jest wszystko ok z obrazem piękny HD, ale za cholera nie wiem jak zrobić dźwięk. Włożyłem tą kartę do USB podpiąłem pod nią słuchawki i mikrofon, świeci się lampka ale dźwięku nie ma :( Coś w ustawieniach ustawić ? Jak resetuje ustawienie konsolki to się mnie pyta czy przekierować obraz i dźwięk jak klikam tak to mam obraz HD, no i brak dźwięku klikam nie to nie mam ani obrazu ani dźwięku :(
Proszę o odpowiedź. :confused:

Jechu

Super Moderator
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
860
1
16
Właśnie się dowiedziałem że nie każda karta na usb działa :( Część obsługuje tylko jedną funkcję naraz czyli mikrofon albo głośniki.