Gran Turismo 5

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
update do gry możesz pobrać na pc np przez Awesome Update Finder Awesome Update Finder; Find PS3 Game Update URLs | PS3 Hacks :: PS3 Homebrew :: PS3 Downloads

lub http://psforum.pl/aktualnosci-f8/ps3-game-updater-v1-11-a-971.html

lub PS3PKG

następnie pobraną paczkę pkg wrzucasz na pendrive/dysk zewn. i instalujesz na konsoli. Chociaż z pobraniem patcha przez GT5 na PS3 też nie powinno być problemu, powinien się pobrać i zainstalować bez problemów

Ładowanie się tras w GT5 chwilę trwa, ilość wolnego miesjca na dysku nie ma znaczenia dla czasu ładowania

ja pobrałem Gran.Turismo.5.EUR.JB.PS3-PEMA, które zajmuje 13.86 GB, z ID BCES00569. W tej wersji jest dostępny język polski, więc nie nie wiem jak to robisz, że go nie masz ;p

dakkon7

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 27, 2010
21
0
1
teraz już nie zmierzę czasu ale miałem na HDD wolnego 440 MB teraz mam prawie 2 GB i jak dla mnie GT5 lepiej działa !!! i mówię to poważnie
jak na razie bez zwiechy ,czas wczytywania trasy u mnie teraz 25-30 s.

poprawkę zassam w najbliższym czasie
nie odp na pytanie: czy można grać w "kopie zapasowe" na cfw 3.55 od K... ??? (oczywiście grać bez obawy bana itd)

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
http://psforum.pl/aktualnosci-f8/ofw-3-56-z-nowym-kluczem-986.html
http://psforum.pl/artykuly-f25/pominiecie-ps3-firmware-update-3-42-dns-2-2.html

userzy twierdzą, że sposób z DNSami działa, ja nie próbowałem :p
Natomiast mogę cię zapewnić, że bez obawy o bana nie pograsz, tzn obecnie banów żadnych nie było, ale to nie znaczy, że Sony ich nagle nie rozda z dnia na dzień. Zatem to twoje ryzyko.

Jak chcesz przyśpieszyć ładowanie GT5, to możesz zamienić dysk w konsoli na SSD, jednak jest to dość duży wydatek (zmiana z 5400 RPM na 7200 powoduje niewielki wzrost szybkości ładowania)
tu możesz sobie poczytać i pooglądać wynki testów:
Solid-State Drive In PlayStation 3 Will Improve Gran Turismo Load Times [Gran Turismo 5's Epic Loading Times Are Cut In Half If You Use A Solid-State Drive] ť TFTS – Technology, Gadgets & Curiosities
PlayStation 3 Solid State Drive Upgrade Report – Updated! - Features at GameSpot
PlayStation

dakkon7

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 27, 2010
21
0
1
OK dzięki za info
ale z za-wiechami to raczej była wina małej liczby miejsca na HDD bo teraz mam te 2GB i juz gram z 2 godzinki bez problemów jakie miałem wcześniej

Mati193

Użytkownik
Użytkownik
Luty 1, 2011
7
0
1
Witam wszystkich na forum pozwolę sobie opisać swój niestety problem z GT 5.Polega on na tym że podczas robienia licencji "A" co jakiś czas robi mi się czarny ekran , po włączeniu retry na starcie.Posiadam patch 1.05 do GT oraz CFW od kmeaw.Również miałem problemy z instalacja tego patch ponieważ na czysty eboot.bin po wczytaniu się napisy sony computer prezentuje, robił się czarny ekran.Udało mi się to rozwiązać ściągając jakiś (chyba) zmodyfikowany oraz param.sfo.Dodam jeszcze że podczas licencji "B" nic się takiego nie działo.Wersja GT5 od Ataxa.I mam pytanie czy jak ktoś by mi podał swój param.sfo i eboot.bin juz zmodyfikowany po wgraniu patch1.05 to czy problem by ustąpił ?.I używam Gaii menager'

Edit.
Udało sie rozwiązać ten problem zmieniłem Gaia Menager na Multimana, którego polecam wszystkim
Pozdrawiam

Ostatnia edycja:

prezydent

Użytkownik
Użytkownik
Luty 6, 2011
22
0
1
Mam wersje BCES00569 wyskakiwał błąd 80010009. Ściągnąłem patch 1.05, zainstalowałęm niestety dalej to samo. Zmieniałem ebooty, kombinowałem z ebootfixem. Niestety jak na razie bezskutecznie. Może mnie ktoś oświeci?
PS. fixPermissions oczywiście robione.
EDIT: Okazało się że ze mnie jest większy Cielak niż myślałem. Błąd leżał właśnie w atrybutach. fixPermissions się włączał ale bez lvl2 patcha. Przez tego multiMana wogóle się odzwyczaiłem uruchamiania go.
EDIT2: f*ck mam nieoryginalnego pada, nie pogram sobie na razie.

Ostatnia edycja:

kostertb

Użytkownik
Użytkownik
Luty 21, 2011
1
0
1
100% sposob odpalenia (mam potwierdzenie od 30 paru osob):

Potwierdzam, dziala wersja EUR i USA, obie uruchomilem i zrobilem licencje B. Gralem tez troche w Arcade, bez problemow. W skrocie co zrobilem aby uruchomic gre:
1. Podzielilem plik programem ComgenieAwesomeFilesplitter, lub czymkolwiek do dzielenia !
2. skopiowalem do wew. HDD z zewn.HDD przez USB,
3. nadpisalem plik eboot.bin(przerobiony) i param.sfo (zmiana z 3.5000 na 3.4100 i app_ver na 1.02 , nie zmienialem na 1.05 !!) w katalogu z gra,
4. uruchomilem managera Multimana 1.12 (on tez scalał plik Gt.vol 11gb z zew na wew.)
5. wlaczylem R1 = patch mode
6. gram :D

działa wersja EUR _ Bces0569 :D

DZiala w 100% kilka dni sie meczylem az to tego postu :) wielkie dzieki pozdro

Grezur2

Użytkownik
Użytkownik
Luty 23, 2011
26
0
1
Kur** byłem już na klasie eksperckiej i nagle zawiecha przy zapisywaniu!!! o co chodzi? i co trzeba zrobić, aby wiecęj to sie nie przydarzyło?:(

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
Nie mial nikt takiego problemu co ja ^ ??
to się mogło każdemu przytrafić, albo np mogli wyłączyć prąd w momencie zapisywania (nikt nie podłącza swojej ps3 przez zasilacz awaryjny UPS :D)

jedyna rada na to, to robić co jakiś czas kopię zapasową sejwów.

Co do samej zwiechy, to ps3 podczas grania w GT5 ani razu mi się nie zawiesiło, a grałem w to ponad 30h, zdażały się sesje i po 6h i żadnej zwiechy

prezydent

Użytkownik
Użytkownik
Luty 6, 2011
22
0
1
Witam.
Jakiego patcha można maksymalnie zainstalować do Gran Turismo 5, tak żeby dalej działało bez płyty?
U mnie po instalacji 1.05 miałem black screen. Może są jakies zmodyfikowane patche? Albo działa komus bez płyty na 1.07?
Pozdrawiam
prezydent

kamilzet

Użytkownik
Użytkownik
Czerwiec 19, 2011
6
0
1
Ludzie ratunku bo xxuj mnie strzela i dostaje juz xxwicy walcze z Tym GT5 ósmy dzien tygodnia i nie moge pokazuje błąd 80010009 i koniec..
mam 3.55 kmeaw i MultiMan 2.05 mam zgrane BDEMU i żadnych patchy nie wgrywałem pomóżcie bo też chce sie napić piwa i pojeździć pare kółek...
za pomoc z góry dziękuję..

dude8q

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 21, 2011
2
0
1
Witam

Jak widać jestem nowy i niedawno zostałem posiadaczem PS3. Mam nastepujące pytanie.

1. Możecie mi w prosty sposób jak małemu dziecku wytłumaczyć jak patchować GT5?
2. GT.vol nie mogę zrzucić go na dysk twardy ponieważ mam dysk ustawiony na FAT32. Jak mogę to przerzucić na dysk w ps3?

Pozdrawiam