Gran Turismo 5

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

miguell

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 9, 2011
8
0
1
Parę dodatkowych danych do mojego problemu:
1. Grę tak jak sugowaliście skopiowałem na dysk wewnętrzny poprzez Open Manager - rozmiar gry 13,98Gb
2. Na razie nie próbowałem jej odpalić przez PS Break'a żeby czegoś nie skopać ;-))).
3. Co do wersji gry to nie mam pojęcia jak sprawdzic wersje: zakupiona w kilka dni temu MediaMarkt. Wersja PL -...
4. Co do softu na na konsoli po uruchomieniu bez PSBreak 1.2 w informacjach o systemie widnieje wersja systemu 3.41 a jak uruchomię z PSBreak 1.2 to widnieje informacja ,że na konsoli jest system 3.55
5. Co do PAYLOAD to nie wiem nawet o co chodzi :-( a co dopiero wiedzieć czy to mam w wersji ps3 czy nie ;-)

To chyba wszystko z faktów... także proszę o dalsze wskazówki .....
P.S.
1.Jak mam coś gdzieś dograć podmienić itp to prosiłby krok po kroczku..
2. Konsoli nie mam jeszcze połączonej z siecią czy PC także dajcie znac czy mam tą operację również wykonać i jeżeli tak to jak ...czy kablem czy Bluetooth czy WiFi... i czy potrzebne mi będą do tego jakieś programiki....
Pozdrawiam cierpliwych ;-)

Doberman

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 9, 2010
110
0
16
Gra już u mnie się odpala,intro,dowolna gra działa,ale np. Gdy biorę trening,wybieram planszę,ładuję się pasek po czym zwis.Muzyczka leci,a ja nic nie mogę zrobić oprócz wyłączenia konsoli przyciskiem HOME na padzie:/

liroy_ek

Użytkownik
Użytkownik
Październik 26, 2010
225
0
16
może też zgrać eboot.bin na pendrive i skopiować dowolnym file managerem :) Polecam multiman - ftp,file manager i backup manager w jednym :)

miguell

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 9, 2011
8
0
1
Wielkie dzięki.
Dotarłem do następnego etapu ale niestety nie działa ;-(
Jak uruchamiam przez OpenManager czy przez MultiMAN to na początku pojawia się napis:
"Znaleziono najnowsze dane tego oprogamowania.Aby wpisac się i korzystac z tego programu należy zaktualizować program do najnowszej wersji.System zakończy program i rozpocznie instalowanie. Wersja 1.05"
Ja naciskam anuluj i pojawia się okno : wybierz jezyk XMB - oczywiście wybieram polski .
Nastepnie pojawiają się ustawienia ekranu i następnie na parę sekund logo GT i na tym koniec i cisza czarny ekran .Jedynie jak nacisnę X to pojawia się znowu logo GT i wtedy juz w ogóle nic nie moge zrobić.
Oczywiście podmieniłem wczesniej eboot.bin na nowy eboot.bin do mojej wersji tj BCES00569
Gre kopiuje z oryginalnej płyty programem OP na dysk hdd0/game/OMAN46756/GAMEZ/BCES-00569 może tu coś spierniczyłem ale z automatu tu mi kopiuje

miguell

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 9, 2011
8
0
1
Zaraz mnie coś trafi ....
Zrobiłe wszystko od początku : skopiowałem podmieniłem pliki eboot i param i NIC.
Po kalibracji ekranu wyskakuje komunikat: ZA MAŁO MIEJSCA NA DYSKU TWARDYM.Potrzeba 32MB. Wyjdz z gry i zwolnij miejsce. 0x0000000e[60].
Opanował juz to ktos ?? Co robić ??

Xvid

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 10, 2011
2
0
1
Ja mam z kolei inny problem, posiadam GT5 wersja: BCUS98114, niedzielony wpakowany przez FTP, FW: 3.41 PARAM.SFO przerobiony multimanem, podmieniony EBOOT na ten z postów dalej EBOOT-FIX, odpala mi się normalnie mogę grać w Arcade Mode, ale kiedy przechodzę do licencji to najczęściej zacina mi się przy ładowaniu tzn. pasek i muzyka dalej leci i nic się nie dzieje ;/ dodam że dzieje sie to niezależnie od tego czy jest w folderze GAMES czy też innym, posiadam PSGrooPIC_3.41 - hermes V4B. W czym może tkwić problem?

Doberman

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 9, 2010
110
0
16
Ja mam z kolei inny problem, posiadam GT5 wersja: BCUS98114, niedzielony wpakowany przez FTP, FW: 3.41 PARAM.SFO przerobiony multimanem, podmieniony EBOOT na ten z postów dalej EBOOT-FIX, odpala mi się normalnie mogę grać w Arcade Mode, ale kiedy przechodzę do licencji to najczęściej zacina mi się przy ładowaniu tzn. pasek i muzyka dalej leci i nic się nie dzieje ;/ dodam że dzieje sie to niezależnie od tego czy jest w folderze GAMES czy też innym, posiadam PSGrooPIC_3.41 - hermes V4B. W czym może tkwić problem?
mam identycznie. Tylko,że ja mam wersję:EU z pl językiem.Ja natomiast kopiowałem grę na dysk podłączony pod usb i dzieliłem pliki,a później scalałem multimanem poczym patchowałem.Też nie wiem co jest,grać mogę,ale licenzja lub trening łapie identyczny zwis jak u Ciebie.

liroy_ek

Użytkownik
Użytkownik
Październik 26, 2010
225
0
16
Xvid i Doberman spróbujcie usunąć dane gry GT5 . Jaki macie payload ? PL3 kakaroto czy Hermes V4B ?? BO na pl3 podobno nie działa ale w razie czego dam linka (łatke) po której powinno działać pod PL3 :
Kod:
http://www.multiupload.com/NGBRX7QI82
Oczywiście odpalac w trybie PATCH MODE !! Jeszcze jedna ważna sprawa :) Nie można dzielić a później scalać gry gdyż podobno nie zadziała (sam nie próbowałem bo nie miałem takiej potrzeby)

Ostatnia edycja:

Doberman

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 9, 2010
110
0
16
Xvid i Doberman spróbujcie usunąć dane gry GT5 . Jaki macie payload ? PL3 kakaroto czy Hermes V4B ?? BO na pl3 podobno nie działa ale w razie czego dam linka (łatke) po której powinno działać pod PL3 :
Kod:
http://www.multiupload.com/NGBRX7QI82
Oczywiście odpalac w trybie PATCH MODE !! Jeszcze jedna ważna sprawa :) Nie można dzielić a później scalać gry gdyż podobno nie zadziała (sam nie próbowałem bo nie miałem takiej potrzeby)
Akurat grę najpierw skopiowałem na zewnętrzny dysk poczym skopiowałem go przez usb na ps3 programem multimanem,który scalił mi pliki. Jedna ważna uwaga.ODPALAJĄC MULTIMANA ZA KAŻDYM RAZEM GDY CHCEMY ZAGRAĆ W GT5 PL MUSIMY NACISNĄC R1 !! Nie za każdym razem brałem patch w multimanie i stąd zwiecha.

Xvid

Użytkownik
Użytkownik
Styczeń 10, 2011
2
0
1
liroy_ek przez dane gry masz na myśli save, całą grę 19 GB czy to co się instalowało podczas uruchomienia? Payload to myśle że chodzi ci o oprogramowanie PSGrooPIC_3.41 którym jest hermes V4B tak zresztą na stronie wyczytałem producenta.

Nawet po odpaleniu w Multimanie w Patch Mode to samo się dzieje ;/

Ostatnia edycja:

dakkon7

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 27, 2010
21
0
1
panowie zawiesza wam się GT5 jak sejwwujecie (saving data) ??
bo mi jakoś notorycznie, jakaś rada ??
mam wersję 1.00 ang, zmienić na 1.05 ?? to coś da? mam włączone autosaving ?

7 licencji na złoto przepadło przez tą zwiche, bo nawet swojego profilu nie widzę w gt5 :(

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
mam 3.55 kmeaw, mutiman 1.14.02 i GT5 w wersji BCES00569
ani razu GT5 mi się nie zawiesiło

jeżeli masz 3.41 z donglem USB i grasz w GT5 ze zmienionym ebootem to wtedy po instalacji patcha 1.05 nie będziesz w stanie grać. A będąc na CFW 3.55 możesz bez problemów zainstalować 1.05 i grać. Moim zdaniem warto tego patcha pobrać i zainstalować, bo wnosi dość trochę i poprawia błędy

a co do sejwów, to możesz robić backupy co jakiś czas

dakkon7

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 27, 2010
21
0
1
może nie sprecyzowałem
posiadam GT5 raczej BCES00569, wersję ang (coś koło 13GB zajmowała) języki w grze turecki, jakieś chińskie krzaczki i ang
zawieszanie moim zdaniem jest podczas sejwowania (autosaving) podczas robienia licencji zdarzyło mi się to 3 razy :(

ponadto posiadam CFW 3.55 od kmeaw
a odpalam różnie raz z multimana (1.14), raz z Gaia M (2.04)
mam w napędzie płytę z INNĄ GRĄ + nie odpalam przez app (tylko tam niżej jak jest obraz płyty)

i teraz pytanie: jak pobrać update do GT5?
z neta przez ps3 czy przez PC ??
w ogóle można grać w "kopie zapasowe" przez neta ??

aaa i u was GT5 też tak dziwnie wolno chodzi? u mnie np: wgrywanie się tras z licencji to coś koło 45 sekund, ile macie wolnego miejsca na HDD? może to od tego zalerzy