FMCB prawda i mity

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

Senior Member

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
34
0
6
Jako znawca konsoli PS2 postanowiłem napisać trochę o FMCB
Przeróbka ta charakteryzuje się prostotą a także niezawodnością. Działa z każdym modelem Ps2 oprócz nowych slimów 9xx. (na modelu 9xx "A" i "B"też działa)

Do odpalania kopi zapasowych potrzebijemy wyłącznie spaczowanego obrazu iso i płytki. Program do paczowania to ESR disc patcher.

Konsolę możemy przerobić sami a w zasadzie wgrać tylko program na kartę pamięci. Jak już sprawiłem sobie to wgrałem każdemu koledze.

Najstabilniej działa na kartach oryginalnych zdecydowanie odradzam kraty no name 8,16,32,64,128mb. Tylko sony 8mb.

Na fmcb powstała masa programów ale działają słabo. Np. Sms Simple media system nie zadowala mnie. Zacina się itd. Reszta programów powstałych na fmcb jest w zasadzie bezużyteczna. Oprócz aplikacji do przenoszenia plików pomiędzy usb a kartą pamięci.

Zalety:
-bez inwazyjność
-prostota
-nie rozkręcamy konsoli
-łamie wszelkie zabezpieczenia łącznie z regionem

Mit: ludzie uważają, że mod chip jest lepszy. BZDURA!

bartishii

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 25, 2010
70
0
6
FMCB wcale nie jest najlepszy, bo nie odpalimy gier na CD ani normalnie nagranych, i trzeba przerabiac obrazy. Jak dla mnie syf i tyle :) jedyna zaleta to SMS i filmy avi z pendrive

Senior Member

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
34
0
6
nie trafiła mi się jeszcze żadna gra na CD podobno tekken 1wszy taki jest. Wszystko się normalnie nagrywa. Musisz być ułomny jak pachowanie w tym przypadku sprawia ci trudność.

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 18, 2010
35
0
6
na innym jakimś forum czytałem też, że CD nie działają na fmcb, sam tego nie testowałem, więc nie wiem
zapewne chodzi o tekken tag tournament

Na fmcb powstała masa programów ale działają słabo. Np. Sms Simple media system nie zadowala mnie.
sms nie powstał specjalnie na fmcb, był jeszcze spory czas przed nim, więc nie wiem z kąd te głupoty wyczytałeś , sms zacinał mi się tylko gdy film był podzielony na 2 części i na drugiej części mi sie zacinał, film był z lektorem

Mit: ludzie uważają, że mod chip jest lepszy. BZDURA!
ja myśle, że chip jest jednak lepszy, kosztuje z montażem ok 100zł, zresztą nie wiem ile dokładnie, ale przerobioną miałem mobo760 ok. 2 lat a teraz mam ok. roku fmcb na innej konsoli i jednak myśle, że jak ktoś lubi sie pobawić programami to chip będzie lepszy, większe pole manewru, można dzieki niemu programy wgrywać na mc,
chip lasera ani ogólnie ps2 mi nie zepsuł

Ostatnia edycja:

Senior Member

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
34
0
6
Tak mam nawet całą płytkę z programami na ps2 jest tam SMS ale z karty zawsze szybciej. Ale z napisami SMS bardzo słabo radzi. FMCB wgrywam 3min. Chipa lutuje 30min. Kosztuje ok 20-30zł (teraz nie wiem ile)+ lutowanie+cyna.. Po co się męczyć dużo lepsze fmcb.

bartishii

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 25, 2010
70
0
6
Musisz być ułomny jak pachowanie w tym przypadku sprawia ci trudność.
Komentarz raczej nie na miejsciu, i pozostawia wiele do życzenia. Nie pomyslales moze o tym, ze ktos kto ma starą kolejcje gier np. tak jak ja, ponad 150 płyt nagranych normalnie i nie przerobionych bedzie miał raczej cięzko to wszystko przerobic specjalnie pod FMCB. FMCB mam moze od tygodnia, i jedyna rzecz która okazała sie w nim fajna to SMS i odpalanie avi. gier zadnych nie odpale bo nie są po przerabiane.
PS. Panuj nad emocjami i wyrażaj sie kultularnie, dalej w życiu zajdziesz.

Senior Member

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
34
0
6
Komentarz raczej nie na miejsciu, i pozostawia wiele do życzenia. Nie pomyslales moze o tym, ze ktos kto ma starą kolejcje gier np. tak jak ja, ponad 150 płyt nagranych normalnie i nie przerobionych bedzie miał raczej cięzko to wszystko przerobic specjalnie pod FMCB. FMCB mam moze od tygodnia, i jedyna rzecz która okazała sie w nim fajna to SMS i odpalanie avi. gier zadnych nie odpale bo nie są po przerabiane.
PS. Panuj nad emocjami i wyrażaj sie kultularnie, dalej w życiu zajdziesz.
to było trzeba od razu napisać i nie wprowadzać ludzi w błąd. Poaztym przegranie płytki za 70gr. to chyba nie wielka praca. Masz 150 płyt a w ile grasz? Odpowiedz sobie sam.

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 18, 2010
35
0
6
nie trafiła mi się jeszcze żadna gra na CD podobno tekken 1wszy taki jest. Wszystko się normalnie nagrywa. Musisz być ułomny jak pachowanie w tym przypadku sprawia ci trudność.

oj chyba normalnie to się nie nagrywa, mam teraz gre oryginalną: ready 2 rumble boxing round 2 i ona jest na cd, nie ma udf, więc nie da się odpalić na fmcb, spróbuje zaraz przerobić troche ten obraz

EDIT:
po przerobieniu obrazu na CD iso udf, spatchowaniu i wypaleniu włożyłem płytke do konsoli to wykrywa mi, że mam piracką gre (jakieś tam napisy na czerwonym tle), ciekawe jakbym zrobił dvd iso udf to może by i odpaliło, ale narazie nie mam czasu ani płytek już, ale mniejsza z tym,
a żeby twoje słowa stały się wiarygodne to chyba musiałbys filmik nakręcieć jak odpalasz na fmcb płytke CD z grą

EDIT2:
gdy przerobiłem obraz na dvd udf, spaczowałem, nagrałem i gra działa normalnie

Ostatnia edycja:

akira5

Użytkownik
Użytkownik
Grudzień 14, 2010
4
0
1
Jako znawca konsoli PS2 postanowiłem napisać trochę o FMCB
Chyba przegiołes z tym żeby nazwać siebie znawca. FMCB jest dla tych co chcą przerobić konsole bez rozkręcania jej, a tym samym utracić gwarancje. Sms sie zacina? Bzdura! Jest to najlepszy odtwarzacz plików multimedialnych na ps2, a do tego dodam, ze jest ciągle wspierany przez autora. Można łatwo go spolszczyć i dostosować do własnych potrzeb (np. wstawić własną grafikę jako tło do programu). Wiadomo, że nie odtworzy filmów w wysokiej rozdzielczości itp. Nie dziwmy się bo specyfikacja techniczna pleja po prostu by tego nie udźwignęła. Jest także spora liczba ciekawych programów na nasza konsole. Polecam emulatory konsol NES (Pegasus), SNES i GENS. Czy nie fajnie powspominać i pograć na ekranie tv w starego dobrego mariana i do tego mamy jeszcze opcje zapisywania gry w dowolnym momencie. Każdy obeznany w temacie wie ze te programy powstały dużo przed wymyśleniem FMCB. Nikt nie napisał, ze uruchamia się je równie łatwo na konsoli z czipem.

Podsumowując: chip to najlepsze co może spotkać twoja konsole. Oczywiście nie mam zamiaru dyskryminować użytkowników FMCB. Rożne są wymagania i każdy wybierze co dla niego jest odpowiednie :)

silvver

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 21, 2010
623
0
16
moim zdaniem FMCB jest najlepszym sposobem na odpalanie kopii zapasowych na PS2, chociaż możliwe, że inne rozwiązana są lepsze jeżeli chodzi o multimedia lub emulatory, ja tam tylko w gierki ps2 pocinałem :)
Po prostu wsadzasz kartę z zainstalowanym FMCB i już, nie trzeba ani samodzielnie lutować, ani zawozić/wysyłac konsoli do kogoś etc
Nie trzeba się bawić z żąglowaniem płyt jak przy swap magicu. A patchowanie ESR'em to tylko formalność (chociaż jak masz pokaźną kolecję kopii zapasowych na płytach niespatchowanych to wtedy może nie być tak fajnie :p )

Memorkę z FMCB można tez kupić - żaden problem. Jednak w tym przypadku polecam szukać i zapłacić nawet trochę więcej aby to była oryginalna memorka Sony z FMCB. Niech was nie zwiedzie pojemności po 32 czy 64MB w innych memorkach z FMCB, nie polecam. Dlaczego? Sprawa jest taka, czym większa pojemnośc memorki tym większe ma ona czasy dostępnu, a że FMCB działa na zasadzie patchowania BIOSu ps2 w locie, przy dużej memorkce nie zawsze FMCB "zaskakuje". Co prawda można to przeboleć, resetując ileś razy konsolę (czasami 2 razy, 5 lub nawet więcej) jednak jest to niewygodne i irytujące. Natomiast na oryginalnej memorce FMCB śmiga aż miło, bez problemu się włącza do strzału.

FMCB może działa z obu portów karty pamięci, jeżeli działa nam z jednego tylko, to znaczy że ma wpisane na stałe w ustawieniach korzystanie z tego okreslonego portu. Można to oczywiście zmienić, aby działalo z obu portów (sprowadzało się to bodajże tylko do edycji jednego pliku ustawień, zmieniając mc0 lub mc1 na mc?).
Jeżeli już mamy memorkę nieoryginalną z FMCB, to polecam korzystanie z niej na drugim slocie, a w pierwszy włożyć oryginalną memkę Sony, ponieważ część gier jest wybredna (np Ar Tonelico) i nie zapisuje na innej karcie pamięci niż oryginalna i tylko na karcie będącej w pierwszym slocie..
Przy kupowaniu używanej Ps2 można trafić, że zamiast oryginalej karty pamięci sony 8MB będzie jakaś inna 8MB, wtedy też Ar Tonelico ładny błąd wyrzuci :) (przerabiałem to już :D )
Chociaż z tego co pamiętam, to FMCB nie działa na najnowyszych wersjach konsoli z numerem SPHC 9000X

tof

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 23, 2010
542
0
16
trade.katowice.pl
Panowie, po co te nerwy i kłótnie. Nie bawcie się w skrajne podejścia!

Jeśli ktoś ma kolekcję 150 płyt i już używa konsole po chip'ie to chyba nie byłoby logiczne przekonywanie go teraz do używania FMCB.

Ja sam w swojej PS2 Slim używam FCMB i działa bez zarzutu. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla osób, które boją się ingerencji w PS2, bądź utraty gwarancji.

Podkreślam, że FCMB daje podstawową korzyść z tego typu urządzeń, czyli: ODBLOKOWUJE MOŻLIWOŚĆ GRANIA W KOPIE ZAPASOWE, a chyba o to chodzi!

Niech każdy używa to co dla niego lepsze i wygodniejsze. Mnie FCMB kosztował 5,99 + wysyłka karty - także koszty śmieszne, a używanie banalne.

Polecam jednak używanie płyt dobrej jakości, a nie jak wyżej ktoś napisał o płytach za 70 gr - takie płyty mają krótką żywotność i często po prostu nie są odczytywane przez PS2 - ja używam SONY DVD R+ AccuCORE.

Pozdrawiam!

mantesinf

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 29, 2013
5
0
1
Witam.
Choć mam konsolkę SCPH 90004 8D Bios 2.30 i mam chip Modbo760 uruchomiłem FMCB (dopiero po zainstalowaniu Chipa)

Jeśli chodzi o FMCB:

Plusy:
+Nie tracimy gwarancji
+Wszystko chodzi jak należy

Minusy:
-Patchowanie gier
-Zajmuje miejsce na memorce (im więcej programów tym więcej zajmuje miejsca przy czym mniej zapisów gier)

Jak coś mi się jeszcze przypomni dam edit^^

Pozdrawiam,
Mantesinf.