Crysis 2 na PS3 z najgorszą grafiką ?

• Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
  • Drogi użytkowniku po zmianch na forum twoje stare hasło do konta nie działa! Proszę zresetuj hasło za pomocą formularza odzyskiwania zapomnianego hasła, aby ponownie uzyskać dostęp do forum.

Razorez1991

Użytkownik
Użytkownik
Luty 5, 2011
133
0
16
Demo Crysisa 2 na Xboxa 360 nie znokautowało fanów graficznych orgii. Gra wygląda ładnie, ale coraz częściej pojawiają się opinie, że czegoś jej brakuje.​

Jednak to nie jest koniec niespodzianek, których świat gier jest pełen. Jak możemy wyczytać z niemieckiego serwisu PC Games Hardware, grafika w wersji na PS3 może być słabsza niż ta na Xboxie 360. Wszystko przez informacje, które można wyciągnąć z plików konfiguracyjnych. Jak podają autorzy takich wniosków różnice widać jak na dłoni. Na przykład parametry obrazu na PS3 to 704 pikseli, na Xboxie 720. Do tego możecie dorzucić fakt, że gra wprawdzie działa na obu konsolach z prędkością 30 klatek na sekundę, jednak jest jeden mały szczegół różniący je dość znacznie.

Wersja na PS3 ma być trochę okrojona z detali, aby utrzymać wymaganą prędkość. Po więcej zapraszam na pewne forum. Z drugiej strony Yerli zapowiadał, że wycisną z PS3 siódme poty, co miało zaowocować lepszym efektem na PS3 niż na Xboxie 360. Dlatego zastanawiam się, kto w ogóle ma rację. Jeżeli to, co pisze PCGH jest prawdą, to może Crytek przerosło programowanie na konsolę Sony (pamiętajmy, że materiałów związanych ze sprzętem z Japonii było mniej niż w przypadku innych platform)?​

Czy po raz kolejny ludzie nie umieją pisać gier pod PS3 ?:mad:

Źródło:•• Crysis 2 na PS3 z najgorszą grafiką? | => Gamezilla.pl

hamerpl

Psmaniak
Użytkownik
Grudzień 8, 2010
129
1
16
Nie ma co porównywać puki gry nie wyszły.
Jakie będą róznice? Standardowe jak na każdej grze multiplatformowej.

Każdy ma problem z programowaniem PS3, a exy na tą konsolę biją każdą gre z Xboxa.

Gra wychodzi nie długo to zobaczymy, + faktycznie demo Crysisa 2 na Xboxa jest ubogie może dlatego że to beta multiplayer i jest zapewne dużo wycięte.
Wersja na PC (ta z wycieku) na samym DirectX 9 prezentuje się ślicznie.

EDIT : NIE PORÓWNUJE PC DO KONSOLI!

Ostatnia edycja:

Razorez1991

Użytkownik
Użytkownik
Luty 5, 2011
133
0
16
PS3 bije też X360 hardwarowo PS3 ma aż 8 rdzeni po 3.20 Ghz !!! a X360 ma tylko 3 rdzenie po 3.20 Ghz !!!

Ale to także wina producentów gier gdyby się postarali zrobili by z PS3 teksańską masakryczną konsolę :D

Jechu

Super Moderator
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
860
1
16
Kolejne puste słowa ze strony twórców, na początku wychwalają moc ps3 a potem nie potrafią jej okiełznać :D
Ja wybieram wersję na pc :)

Razorez1991

Użytkownik
Użytkownik
Luty 5, 2011
133
0
16
A PC jak było, tak jest wszechpotężne!

Zacznijmy od Crysisa 2 - Cevat Yerli z Crytek powiedział w wywiadzie dla serwisu Gamasutra, że jego zespół osiągnął niemal wszystko, co można było osiągnąć na konsoli Sony i niewiele więcej da się zrobić. Nie znaczy to jednak, że Crysis 2 na PS3 będzie gorszy od tego na Xboksa 360. Jeśli nawet w jednej z tych konsol lepsza jest karta graficzna, to w drugiej lepszy jest procesor. Niektóre rzeczy lepiej robi PS3, inne Xbox 360, ale gra będzie dokładnie taka sama na obu sprzętach. Wyznanie te jest tym bardziej zaskakujące, że to właśnie PS3 uchodził za lepszy sprzęt od konsoli Microsoftu. No i Sony swego czasu zapewniało, że potencjał PS3 będzie odkrywany latami. Czyżby się myliło?

Twierdzenie Cryteka jest jeszcze bardziej zaskakujące, jeśli zestawić je z tym co mówi Infinity Wards i wcześniej Volition. Volition, twórcy Red Faction: Guerrilla, już kilka miesięcy temu powiedzieli, że doszli do końca możliwości konsoli Microsoftu. Teraz Infinity Wards mówi to samo o sobie - oni też doszli do końca. I muszą zastosować rozmaite sztuczki, aby wycisnąć jeszcze więcej z podstarzałego sprzętu. Czy to oznacza, że Call of Duty: Modern Warfare 2 i Red Faction: Guerrilla w wersji na Xbox 360 są bardziej zasobożerne od Crysisa 2 (a na PS3 mniej), czy też któraś firma po prostu nie radzi sobie do końca z programowaniem na daną konsolę?

Crytek już sam nie wie co mówi :D

A PC jak było, tak jest potężne!

Razorez1991

Użytkownik
Użytkownik
Luty 5, 2011
133
0
16

Zarówno posiadacze PC-tów jak i Xboksów 360 mogą przed premierą wypróbować Crysisa 2 w akcji dzięki specjalnym multiplayerowym demom – smakiem obejść się muszą tylko właściciele PS3. Wciąż jest jednak dla nich nadzieja – w jednym z wywiadów producent gry wyjawił, że jest szansa na wersję demonstracyjną w edycji na PlayStation 3.

Pełniący rolę producenta wykonawczego w pracach nad Crysisem 2 Nathan Camarillo w rozmowie z serwisem PSU zdradził, że posiadacze PS3 wciąż „mogą mieć nadzieję” na demo gry. Jak mówi:

Chcemy, aby w Crysisa 2 zagrało tak wiele osób, jak to tylko możliwe. Nie mogę zdradzić niczego konkretnego… nie zapowiedzieliśmy go [dema] jeszcze.

Camarillo poruszył także kwestię dodatków DLC wydawanych po premierze Crysisa 2. Najprawdopodobniej takie rozszerzenia ujrzą światło dzienne. Jak wyjaśnia:

Możecie sobie wyobrazić, że będziemy [wspierać Crysisa 2 dodatkami]. To duża gra i będzie oferowała wiele zabawy, możecie więc sobie wyobrazić, że stworzymy kilka DLC, ale nie mogę niczego konkretnego powiedzieć.

W tym samym wywiadzie producent gry zapewnił również, że nie będzie żadnych różnic pomiędzy produkcją w wersji na Xboksa 360 a PlayStation 3. Jak tłumaczy:

Ludzie próbują je znaleźć (różnice), ale nie znajdą niczego. Obie edycje działają świetnie, na obu gra się bardzo dobrze, nieważne czy w kampanii dla pojedynczego gracza, czy w multiplayerze – oferują to samo. Jakość jest wyjątkowa na obu platformach, naprawdę nie ma pomiędzy tymi wersjami różnicy.

Jechu

Super Moderator
Użytkownik
Wrzesień 7, 2010
860
1
16
Skąd wziąłeś tego newsa? Skoro mowa o MW2 to musi być stary, chyba że chodzi o MW3.
A że developerzy wyciskają max ze sprzętu to już milion razy słyszałem :D

Lotor234

Użytkownik
Użytkownik
Listopad 9, 2010
109
0
16
Ehh jak zawsze :/ Mogli by się postarać a nie robią to na odwal się . Ja i tak kupuje na ps3 bo u mnie na low będzie "śmigać" a to żadna gra . Poza tym ciekawa fabuła się zapowiada . Jedynkę przeszłem na poziomie DELTA i było spoko zobaczymy co pokaże dwójka . Mam tylko nadzieje że na ps3 będzie edytor sandbox w pierwszej części stworzyłem naprawdę świetne mapy a w drugiej części będą większe możliwości :D .

dawajrowa

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 18, 2010
150
1
16
PS3 bije też X360 hardwarowo PS3 ma aż 8 rdzeni po 3.20 Ghz !!! a X360 ma tylko 3 rdzenie po 3.20 Ghz !!!

Ale to także wina producentów gier gdyby się postarali zrobili by z PS3 teksańską masakryczną konsolę :D
Primo PS3 nie ma 8 rdzeni bo jeden jest nieaktywny...
Podczas grania też nie korzysta ze wszystkich bo ileś tam system sam żre
A ten hardware tak bije na głowe że hohoho tylko jeszcze nie widziałem żeby gdzieś go dobrze wykorzystali ;)

dawajrowa

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 18, 2010
150
1
16
Jakos mnie te gry graficznie nie zabiły... i nadal nie widzę w nich tego mega hardware jakim sie wszyscy jarają ;) owszem ładnie wyglądają te gry ale bez przesady...

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Wrzesień 9, 2010
151
0
16
Z PeCetowych konfigów bety wynika, że jednak wersja cfg ps3 wygląda odrobinę lepiej niż x360 cfg.
Lepsze oświetlenie, więcej detali (roslinność)(mniej agresywna kompresja poziomu detali?) no i teselacja wody(może coś jeszcze?) na poziomie o wiele wyższym niż na x360.

@dawajrowa
hardware PS3 zdążył juz zabłysnąć, GoW, KZ, Uncharted, nie oszukujmy się ;))

Spartakus

Użytkownik
Użytkownik
Luty 18, 2011
5
0
1

Człowieku wiekszej bzdury juz dawno nie czytałem. Aż dziwnie ze tego nikt nie sprostował
PS3 posiada tylko 1 rdzeń PPC + 7 działających jednostek + 1 niewykorzystany segment. Jeden rdzeń nie więcej !
CAŁA KONSOLA jest taktowana 3,2GHz a nie ze cos osobno
Xbox 360 posiada 3 rdzenie PPC i kazdy z osobna jest taktowany 3,2GHz
Ps
Trzymajmy sie faktów a nie co sie komu wydaje :)

Ostatnia edycja: